Bramki antykradzieżowe – rodzaje i funkcje

bramki

Bramki antykradzieżowe to obecnie praktycznie standard w każdym sklepie. Trudno się rzecz jasna temu dziwić, gdyż dzięki nim można skutecznie zapobiec przywłaszczaniu asortymentu przez nieuczciwych klientów. W naszym artykule przybliżamy bliżej te niezwykle przydatne urządzenia, ich sposób działania oraz poszczególne rodzaje. Na samym początku wymieńmy więc, jakie bramy chroniące automatycznie przed kradzieżą możemy nabyć.

W ofercie producentów znajdują się:

– bramki antykradzieżowe radiowe
– bramki antykradzieżowe akustomagnetyczne
– bramki antykradzieżowe elektromagnetyczne

Każda z tych rodzajów różni się od siebie oczywiście sposobem działania. Odmiana radiowa na przykład jak sama nazwa zresztą wskazuje, wykorzystują do swojego funkcjonowania silne fale radiowe o konkretnej częstotliwości. Dzięki wspomnianym falom radiowym możliwe jest szybkie wykrycie specjalnych antykradzieżowych klipsów przymocowanych do sklepowego asortymentu. Warto zaznaczyć, że radiowe bramy antykradzieżowe należą do najpopularniejszych urządzeń tego typu w Polsce. Pozwalają one bowiem na połączenie skuteczności oraz relatywnie niskiej ceny.

Więcej interesujących faktów technologicznych można uzyskać www.informator24.pl.

A gdzie możemy spotkać tego typu systemy antykradzieżowe? Otóż powszechnie stosowane są, chociażby w dobrych sklepach odzieżowych, gdzie chronią markowe ubrania przed kradzieżą, księgarniach, oraz wszelkich innych miejscach. Aby jednak móc w pełni skorzystać z możliwości opisywanych urządzeń należy zawsze wybierać wyłącznie te najwyższej jakości. Na szczęście profesjonalna firma oferująca takie instalacje nie tylko pomoże wybrać odpowiedni model, ale również wykona montaż na miejscu. Jeśli więc chcemy skutecznie zabezpieczyć nasz sklepowy asortyment, to bramki antykradzieżowe będą w tym celu idealne.  Niestety jak pokazuje praktyka, tego typu ochrona jest dziś absolutną koniecznością.

No dobrze, a jak wybrać właściwą bramkę? Otóż tutaj warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze zdecydujemy czy urządzenie powinno się wyróżniać we wnętrzu, czy też stanowić jego tło. Jeśli interesuje nas to drugie rozwiązanie, to wówczas warto poszukać bramek wykonanych, chociażby z przezroczystego akrylu. Ten mocny materiał doskonale wpisze się właściwie w każdy rodzaj pomieszczenia, zatem tego typu bramki sklepowe będą najbardziej uniwersalną opcją.