Ekogroszek najchętniej wybieranym paliwem stałym

Obecnie ludzie chcą rozwiązań ekologicznych i wygodnych. Podobnie wygląda sytuacja z systemami grzewczymi. Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych podejmuje decyzję o modernizacji systemów grzewczych. Piece zasypowe stają się bardzo popularnym rozwiązaniem. Podobnie wygląda sytuacja jeśli chodzi o opał. Ludzie stawiają na ekologiczne i wydajne paliwa stałe takie jak ekogroszek.

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to jedno z paliw stałych o dużej wartości opałowej. Powstaje z węgla o wysokiej kaloryczności i niskiej zawartości wody. Produkowany jest z węgla kamiennego.
Produkcja ekogroszku polega na kruszeniu i przesiewaniu węgla kamiennego w celu pozyskania odpowiednich ziaren. Uzyskany w ten sposób produkt jest dodatkowo płukany w celu pozbycia się miału.

Zalety ekogroszku

Wybór nowoczesnych paliw stałych zapewnia efektywne i przyjazne dla środowiska ogrzewanie domów. Coraz więcej osób decyduje się na zakup ekogroszku. Jest to jedno z najbardziej wydajnych paliw stałych. Posiada bardzo dużą wartość opałową.

Ekogroszek dzięki swoim rozmiarom idealnie sprawdza się w piecach z zasypami. Podajniki ślimakowe radzą sobie z nim bez najmniejszego problemu. Dużą zaletą tego paliwa stałego jest bardzo niska zawartość popiołu.

Na co zwrócić uwagę kupując ekogroszek?

Dobry producent ekogroszku oferuje towar najwyższej jakości. Często zdarza się jednak, że nieuczciwi sprzedawcy oferują oszukany ekogroszek. Wizualnie bardzo ciężko odróżnić go od oryginalnego. Nieprawdziwy ekogroszek powstaje z miału klejonego nieznanymi środkami.

Zakup ekogroszku wątpliwej jakości może prowadzić do sporych problemów. Oszukani klienci nie zdają sobie sprawy, że taki ekogroszek wydziela szkodliwe substancje. Może także uszkodzić podajnik, co będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Kupując ekogroszek, warto odwiedzać autoryzowane punkty sprzedaży. Dodatkowo należy zwracać uwagę na wilgotność. Ekogroszek przechowywany na zewnątrz może być wilgotny w środku, co przekłada się na jakość spalania.

Ekogroszek to jedno z najchętniej wybieranych paliw stałych. Jest dostępny w stosunkowo przystępnej cenie. Wysoka kaloryczność sprawia, że ekogroszek jest bardzo ekonomiczny w użytkowaniu. Dzięki pakowaniu ekogroszku w małe worki do 20 kilogramów, bez problemu można zasypywać podajniki bezpośrednio z worków. To przekłada się na jakość użytkowania. Piece zasypowe na ekogroszek to znakomite rozwiązanie coraz bardziej doceniane w wielu domach.